Masażowy Świat Blog

Co Nowego?

 

 

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :)

U Nas jak zwykle wiele się dzieje...

Od Maja jesteśmy firmą rodzinną, od Czerwca mamy nowy gabinet na:

al. Jerozolimskich 49 lok 3.               

                        

undefinedundefined

 

Od Sierpnia zaczęliśmy pracę przy stole nowymi technikami i metodami, a we wrześniu uciekamy na kolejny kurs po to by cały czas się rozwijać dla Waszej większej satysfakcji.

 

undefined

 

Zapraszamy serdecznie na jeszcze bardziej skuteczne masaże lecznicze i relaksacyjne z wykorzystaniem technik z Masażu Tkanek Głębokich.

Wam daje to szybsze efekty a nam więcej satysfakcji - bo możemy być bardziej skuteczni :)

 

undefined

Już jutro w czasie Wielkiego Otwarcia Gabinetu będzie pokaz Lasera do depilacji....

Już jutro w czasie Wielkiego Otwarcia Gabinetu będzie pokaz Lasera do depilacji....

 

undefined

 

 


LASER VECTUS™ FIRMY PALOMAR MEDICAL TECHNOLOGIES DO TRWAŁEGO USUWANIA OWŁOSIENIA
Firma Palomar Medical Technologies 15 lat temu otrzymała pierwszy na świecie certyfikat FDA dla usuwania owłosienia przy wykorzystaniu światła. Technologia ta została opatentowana, a firmy aktualnie wykorzystujące ją w swoich urządzeniach, musiały zakupić licencję. Do dziś systemy stosujące to rozwiązanie cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie.
Po kilkanastu latach doświadczeń i badań nad udoskonaleniem pierwszego lasera diodowego, firma Palomar stworzyła laser Vectus™ stosujący wiele nowatorskich rozwiązań decydujących o jego wyjątkowej skuteczności i bezpieczeństwie oraz o komforcie pacjenta.
Urządzenie Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Korzyści wynikających z tego jest kilka:
dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny.
Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.
Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon RecyclingSM , która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.
Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera (dla przykładu redukcję owłosienia na plecach można wykonać w zaledwie 3 minuty!!!), ale również zastosowana w głowicy technologia Advanced Contact CoolingSM. Oznacza to, że skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła.
Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.
Laser Vectus™ to innowacyjna technologia gwarantująca skuteczność zabiegu oraz komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta.

Serdecznie zapraszamy na Kurs Masażu Ajurwedyjskiego, który odbędzie się w naszym gabinecie

Serdecznie zapraszamy na Kurs Masażu Ajurwedyjskiego, który odbędzie się w naszym gabinecie.

Poprowadzi go Niesamowita kobieta Monika Hemmerling.

 

Profesjonalny pięciodniowy kurs klasycznego masażu ajurwedyjskiego, na którym zdobędziesz wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Kurs masażu ajurwedyjskiego obejmuje naukę:

Abhyanga – masaż całego ciała.

Shiroabhyanga – masaż głowy.

Mukhaabhyanga – masaż twarzy.

Abhyanga – to masaż całego ciała wykonywany ciepłym leczniczym olejem. Jest najbardziej kompleksowy zabiegiem, gdyż działa na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. W starohinduskich technikach masażu najistotniejszy jest ruch energii życiowej w ciele człowieka, zwanej “praną”, którą trzeba przywrócić do równowagi, gdy jest zachwiana poprzez stymulacje kanałów energetyczne tzw. nadis. Zabieg przywraca, więc właściwy przepływ sił witalnych. Pobudza krążenie krwi i limfy, usprawnia proces przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn. Działa kojąco i uspakajająco na nasz system nerwowy, relaksuje, eliminuje stres, usuwa zmęczenie. Olej stosowany podczas masażu zawiera właściwości lecznicze oraz pielęgnacyjne. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chroni skórę przed działaniem wolnych rodników zapewniając zdrowy wygląd, odżywiając, nawilżając i wzmacniając ciało. Ciepły olej aplikowany na ciało pacjenta pomaga przy bólach i napięciach mięśniowych oraz sztywności stawów.

Shiroabhyanga – to masaż głowy, ale także, szyi, barków i ramion. Zgodnie z Ajurwedą głowa to najważniejszy ośrodek energii w ciele. Masaż głowy jest znanym i stosowanym od stuleci zabiegiem w Indiach. Dostarcza licznych korzyści dla zdrowia oraz zapewnia fizyczny i umysłowy relaks. Jest wspaniałym lekarstwem na stres, ból głowy, bezsenność czy problemy z koncentracją. Głowa, szyja i kark to miejsca gdzie kumuluje ukuje się najwięcej napięcia i codziennego stresu. Masaż tych części ciała przynosi głębokie odprężenie fizyczne i emocjonalną harmonię. Olej rozprowadzony na głowie wnika głęboko w jej skórę. Odżywia, nawilża i wzmacnia cebulki włosów, zapobiegając wypadaniu włosów i przedwczesnemu siwieniu. Poprawia krążenie krwi powodując wzmocnienie skóry głowy i włosów, co sprawia, że lepiej są odżywiane. Poprawia cyrkulacje limfy w układzie limfatycznym prowadząc do oczyszczenia skóry głowy z toksyn. Po półgodzinnym masażu pacjent czuje się jak nowonarodzony i pewny, że warto było spróbować.

Mukhaahbyanga – to masaż twarzy. Polega na stymulacji punktów akupresurowych (marmicznych). Ma działanie relaksacyjne i pielęgnacyjne. Odpręża mięśnie twarzy, poprawia ukrwienie i jędrność skóry, wygładza twarz.


Zajęcia teoretyczne obejmują:

- podstawowe zasady ayurvedy;
- Panchmahabhuta: pięć elementów (przestrzeń, powietrze, woda, ogień, ziemia);
- teoria trzech Dosh: Vata, Pitta, Kapha;
- Prakriti: indywidualne cechy fizyczne, umysłowe;
- czym jest masaż ajurwedyjski i jak działa;
- Nadis i Marmy: kanały i punkty witalne w ciele;
- działanie i właściwości różnych olei do ciała;
- Panchakarma – oczyszczanie organizmu.

Miejsce kursu i termin kursu:
22 - 26 sierpień 2015
Masażowy Świat ul. Białobrzeska 5/7, Warszawa.

CENA KURSU: 1 590 PLN BRUTTO

Cena kursu obejmuje:
- materiały dydaktyczne, oleje do masaży, certyfikat.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą wysokości 500 zł.

Mail: ayurveda@com.pl

Tel: 601 95 82 74

www.ayurveda.com.pl

Osoba prowadząca – Monika Hemmerling - Massage and Panchakarma Therapist.

Monika Hemmerling o sobie.

Ajurweda jest moją pasją i sposobem na życie. Swoją wiedzę i umiejętności na temat tej starohinduskiej medycyny zdobywam w Indiach, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Po okiem wielu wspaniałych masażystów i lekarzy ajurwedyjskich wciąż poznaję w praktyce dobroczynne działanie tej nauki. Na własnej skórze odczuwam jak Ajurweda potrafi pozytywnie wpływać na stan naszego ciała i umysłu, postrzegania siebie i otaczającego nas świata.
Ukończyłam:
Dhanvantari Ayurveda Academy w Indiach otrzymując tytuł Massage and Panchakarma Therapist.
Kurs doskonalący dla masażystów ajurwedyjskich w Green Ayur Study Center w Indiach.

Ogłoszenie

Jeśli przychodzą Państwo na masaż o 40-60min wcześniej, muszą się Państwo liczyć z tym, że:

NIE otworzymy domofonu

NIE otworzymy drzwi wejściowych

NIE odpiszemy na sms'a

NIE odbierzemy telefonu

Jednocześnie jeśli będą Państwo się dobijać to osoba, która właśnie ma masaż będzie podskakiwać na stole z powodu ciągłego dźwięku domofonu.Państwo by nie chcieli mieć masażu w takich warunkach, chcemy zapewnić WSZYSTKIM atmosferę relaksu :)

 

!!! Mamy nadzieję, że uszanują Państwo zasady panujące w naszym gabinecie i cierpliwie poczekają na swoją kolej !!!

Od 1 Czerwca 2015 roku działamy w naszym nowym gabinecie, mamy dla Was Wielenowości.

Od zawsze chcieliśmy wyjść jak najbardziej w stronę do klienta, jednak jak do tej pory nie mieliśmy ku temu odpowiednich warunków.

Od 1 czerwca 2015 roku (konkretnie od 17dni) działamy w naszym nowym gabinecie na Al. Jerozolimskich 49 lok 3. Jest to lokal mieszczący się na II piętrze Warszawskiej przedwojennej kamienicy. Mamy do dyspozycji trzy gabinety (jeden od 1 lipca będzie we "władaniu" Roberta Stępnia), łazienkę z elegancką kabiną prysznicową i toaletę. W dwóch gabinetach odbywają się masaże (przez co mamy dwa razy więcej terminów na Państwa ulubioną godzinę 18:00 ;) ) i...... Jeśli ktoś chciałby skorzystać z np: zabiegu zagęszczania i przedłużania rzęs, manicure hybrydowego, makijażu, makijażu pernamentnego, karboksyterapi, mezoterapii igłowej i mikro igłowej... to jak najbardziej zrobią To Państwo u Nas :)

Postaramy się jak najszybciej uzupełnić na stronie cennik i opisy zabiegów.

Na każde pytanie chętnie odpowiemy :)

 

Home ← Starsze wpisy